Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Fas Başbakanı Saadeddin el-Osmani’den bakanlara çağrı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fas Başbakanı Saadeddin el-Osmani, Kral Muhammed el-Sadis’in tahta çıkış yıldönümü sebebiyle Fas halkına yaptığı konuşmasının ardından, bakanlarını yeni bir program hazırlamaya çağırdı. el-Sadis, konuşmasında Fas’ın kamu işlerini düzenlemekten sorumlu siyasetçilere açık ve sert eleştirilerde bulundu.

El-Osmani, Kral’ın konuşmasının ardından gerçekleşen meclis toplantısında, bütün kamu sektörlerinin Kral’ın konuşması ışığında, gelecek aylarda uygulanacak olan programı hazırlamaya çağrıldığını ve hükümet programının Kral’ın konuşmasında değindiği bazı eksikleri gidermeye yönelik çalışmaları içereceğini ekledi.

Konuşmasında vatandaşlara hizmeti arttırma, şikayetlerini dinleyip çözüm sağlama, yatırıma teşvik ve vatandaşların geçim şartlarına doğrudan etki sağlayacak insani gelişme şartlarını geliştirme ve kamu yönetimini yeniden düzenleyip yöneticileri değiştirme önerilerinde bulunduğunu açıkladı. El-Osmani, bu önerilerden her birinin Fas Kral’ının belirlediği hedeflere ulaşmak için hükümetin işini kolaylaştıracak detayları içerdiğine işaret etti.

El-Osmani, Kral’ın konuşmasında geçen hedefleri gerçekleştirmek için bütün kamu kuruluşlarının hazır olduğunu ve konuşmada değinilen sorunlara çözüm olacak ek programı yakın bir zamanda ilan edeceğini söyledi.