Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Fas Kralı kadınları adalet ve yargı alanında da görmek istiyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fas Kralı 6. Muhammed, ülkesinde kadınların meslek olarak yargı ve adalet alanında görev yapmaları talebinde bulundu. Kral, Adalet Bakanı Muhammed Ucar’ı bu hedefe ulaşmak için gerekli önlemleri almakla görevlendirdi.

Karar, Kral 6. Muhammed’in başkanlık ettiği ve 21 Ocak’ta Kazablanka’da düzenlenen Bakanlar Konseyi toplantısında ele alındı.

Kazablanka Kraliyet Sarayı resmi sözcüsü Abdulhak el-Murini yaptığı açıklamada Kral 6. Muhammed’in Konsey çalışmalarının başında kadınların meslek olarak adalet alanda görev yapmalarını ele aldığını ifade etti. Sözcü el-Murini, Kral 6. Muhammed’in konuyu incelemesi için Adalet Bakanı Muhammed Ucar’ı görevlendirdiğini belirtti. Ayrıca Kral’ın bu konuyu Yüksek Bilim Kurulu’na gönderdiği ve görüşünü de ilettiiği bilgisini verdi.

Kral 6. Muhammed, Kraliyet Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı’nın yardımcı güçlerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin üç kararnameyi daha onayladı.

Kraliyet talimatlarının uygulanması için hazırlanan projeyle söz konusu birimlerin geliştirilmesine yönelik takip mekanizmasının oluşması ve sosyal haklarının korunması hedefleniyor.