Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Faslı gazetecinin duruşması 29 Mart’a ertelendi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fas merkezli ‘Ahbar el-Yevm’ gazetesi ve ‘Alyaoum24’ haber sitesinin aktardığı bilgiye göre, Kazablanka’daki Temyiz Mahkemesi, dün, yeni avukatların katılımıyla savunmanın hazırlanması için, Taoufik Bouachrine’in duruşmasını ileri bir tarihe erteledi.

Bir sonraki duruşmanın ertelenmesi için yapılacak herhangi bir talebi kabul etmeyeceğinin altını çizen mahkeme başkanı, duruşmayı son kez ileri bir tarihe ertelediğini açıkladı. Mahkeme Başkanı, savunma makamına, yargılamaların bir sonraki duruşmada başlayacağını söyledi. Öte yandan Cumhuriyet Savcılığı, dosya ile ilgili tüm belgeleri mahkemeye gönderdiğini doğrulamıştı.

Dün yapılan mahkeme oturumuna, müştekiler ve 3 kişi hariç haklarında iddialar bulunanların yanı sıra pek çok medya ve insan hakları gözlemcisi katıldı.

Taoufik Bouachrine’in savunması sırasında, müştekiler ile arasında sözlü sataşmalar yaşandı. Mahkeme Başkanı birçok kez duruşmaya ara vermek zorunda kaldığı 8 Mart’taki duruşmadaki tavrından farklı olarak daha sakin bir duruş sergilendi.