Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

FBI uyardı: Dünya genelinde milyonlarca dolar çalınabilir | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) bankalara gönderdiği gizli bir açıklama ile tüm dünyadaki banka ATM’lerinin siber saldırı riski altında olduğu ve banka hesaplarından milyonlarca doların çalınabileceği konusunda uyarıda bulundu.

İngiltere’de yayın yapan Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, FBI, geçtiğimiz Cuma günü, bankalara kaynağı bilinmeyen uyarıya göndererek, ATM’lere yönelik saldırı ihtimalinin olduğunu bildirdi.

Habere göre, FBI tarafından bankalara gönderilen mesajda, “Suçlular bir banka veya para kart işlemcisini hackleyerek birkaç saat içinde dünyanın dört bir yanındaki ATM’lerden milyonlarca dolar çekmeyi planlıyor ” ifadeleri kullanıldı.

Mesajda, ayrıca, ekipmanlarını ve yazılımlarını en son güvenlik standartlarına yükseltmeyen küçük ölçekli bankaların daha büyük bir risk altında olduğu vurgulandı.

Hackerlar, ATM dışında elektronik ödeme ağlarına da erişim sağlayabiliyor. 2016 yılında, siber suçluların Avrupa çapında birçok ülkedeki ATM’lere uzaktan saldırdıkları bildirildi