Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Feylek eş Şam İdlib’deki askerden arındırılmış bölgeden çekilmeye başladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya ve Türkiye arasında varılan İdlib mutabakatının ardından, Ankara’ya yakın olan muhalif gruplardan Feylek eş Şam, askerden arındırılmış bölgeden çekilmeye başladı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne (SOHR) göre, Türkiye ve Rusya’nın İdlib konusunda vardığı mutabakatın ardından, muhalif gruplardan Feylek eş Şam askerden arındırılmış bölgeden çekilmeye başladı.

AFP’ye konuşan SOHR Direktörü Rami Abdurrahman, Feylek eş Şam grubunun bu sabah tank ve toplar gibi ağır silahları ile askerden arındırılmış bölgeden çekilmeye başladığını bildirdi.

Abdurrahman, Ankara’nın desteğiyle Ağustos başında kurulan Ulusal Kurtuluş Cephesi bünyesindeki gruplardan biri olan Feylek eş Şam’ın 8 bin 500 ila 10 bin arasında unsur içerdiğini söyleyerek, grubun donanım açısından en büyük ikinci grup olduğunu belirtti.

Feylek eş Şam’ın askerden arındırılmış bölgeden çekilmesi, Kuzey Hama kırsalında aktif olan Ceyşu’l İzze grubunun Soçi anlaşmasını reddettiklerini açıklamasının ardından geldi.

Ulusal Kurtuluş Cephesi’nden sonra, Ahraru’ş Şam grubu gibi diğer muhalif gruplar, Rusya’ya güven duymadıklarının altını çizmişti.

Rusya ve Türkiye’nin üzerinde uzlaştığı anlaşma, rejim güçleri ile İdlib’in etekleri, Hama’nın kuzey kırsalı, Halep’in batı kırsalı ve Lazkiye’nin kuzey kırsalında bulunan muhalif gruplar arasındaki hatlarda 15 ila 20 kilometre derinlikte askerden arındırılmış bir bölgenin kurulmasını öngörüyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube