Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Filistin Devlet Başkanı Abbas ne zaman taburcu olacak? | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Filistin Devlet Başkanı Abbas’ın ofisinden resmi bir kaynak, Abbas’ın bir haftadır zatürre tedavisi gördüğü Ramallah’taki hastanede bir süre daha kalacağını açıkladı.

AFP’ye bilgi veren kaynak, Filistin Devlet Başkanı Abbas’ın hastaneden taburcu edilme tarihinin ertelendiğini söyleyerek hastaneden ayrılma tarihinin daha sonra netleşeceğini belirtti.

Bu sabah erken saatlerde, Filistinli siyasi ve tıbbi kaynaklar Abbas’ın (83) bugün öğleden sonra hastaneden ayrılmasının beklendiğini açıklamıştı.

Filistinli bir sağlık yetkilisi, dün yaptığı açıklama ile Filistin Devlet Başkanı’nın sağlık durumunun çok iyi olduğunu, ancak hastaneden taburcu edilme tarihinin henüz belirlenmediğini bildirmişti.

Filistinli yetkililer, Abbas’ın Pazartesi veya Salı günü hastaneden ayrılmasını beklese bu beklenti doktorlar tarafından onaylanmadı.

Abbas, Ramallah’taki El-İstisari hastanesinde geçtiğimiz pazar gününden bu yana tedavi görüyor.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, pazar günü yüksek ateş nedeniyle İstisari hastanesine yatmış, bazı kalp testlerinden geçirilmişti. Akciğerinin sağ bölümünde iltihaplanma tanısı konulmasının ardından gerekli tedavi başlatılmıştı.

Filistinli liderin sağlık durumunun kötüleştiğine ilişkin spekülasyonları yalanlamak için Filistin Devlet Başkanlığı hastaneden fotoğrafların paylaşılmasına izin verdi. Abbas’ın oğlu Tarık ve Yaser’in yanı sıra iki arkadaşı birlikte hastane koridorlarında dolaştığı ana dair fotoğraflar yayımlandı.