Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Filistin direnişinin sembolü Ahed Tamimi özgürlüğüne kavuşuyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail askerine attığı tokat ile Filistin direnişinin sembolü haline gelen Ahed Tamimi ve annesi, cezaevinde geçirdikleri 8 ayın ardından serbest kalıyor.

Tel Aviv yönetimi, bir İsrail askerine evinin önünde tokat atmasının ardından Filistin direnişinin sembolü olan 17 yaşındaki Ahed Tamimi’nin önümüzdeki pazar günü 8 aydır bulunduğu cezaevinden tahliye olacağını bildirdi.

İsrailli siyasi liderler, Tamimi’nin askerleri kışkırtarak tepkilerini videoya almak amacıyla hareket ettiğini iddia ediyor.

Tamimi, İsrail askerine tokat attığını gösteren görüntülerin yayınlanmasının ardından gözaltına alınmış ve hakkında 8 ay hapis cezası verilmişti.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre İsrail askerine tokat attığı görüntülerde Ahed’in yanında görülen annesi Neriman Tamimi de 8 aylık hapis cezasının ardından önümüzdeki pazar günü serbest bırakılacak.

Tamimi’nin avukatı, normal şartlarda 19 Ağustos’ta cezaları dolacak olan Ahed ve annesinin idari nedenlerle yaklaşık yirmi gün erken tahliye edileceklerini söyledi.