Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Filistin: İslami Cihad seçimlerinde Şallah’ın yerine Nahle’nin liderliğe geçmesi bekleniyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Gazze/Şarku’l Avsat

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Şallah ve yardımcısı yerine yeni bir genel sekreter seçmek için sandık başına gitti.

Kaynaklar, seçimlerin Hareketin yeni siyasi ofisi yönetimini, Gazze, Batı Şeria ve yurtdışındaki sorumluları kapsadığını belirtti.

Örgüt içerisinde yapılan seçimlerde Oy birliğiyle Genel Sekreter’in Ziyad Nahle, yardımcısının da Muhammed Hindi olması bekleniyor.

Şarku’l Avsat’a konuşan kaynaklar, seçimlerin Gazze ve Batı Şeria’da ve hareketin küçük de olsa mensuplarının bulunduğu İran, Suriye ve Lübnan gibi ülkelerde gerçekleştiğine işaret etti.

Öte yandan seçimlerin sebebinin Ramazan Şallah’ın aylardır geçirdiği ağır sağlık sorunları olduğu, Şallah’ın durumunun birkaç haftadır iyileşme gösterse de aylardır koma durumunda olduğu belirtildi.

Şallah, eski Genel Sekreter Fethi Şikaki’nin 1995 yılında Malta’da İsrailli Mossad ajanı tarafından suikaste uğramasından bu yana İslami Cihad’ın liderliğini yürütüyor. Nahle ise bu tarihten beri Şallah’ın yardımcılığını yapıyor.