Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Filistin Yönetimi: Katar’ın Gazze’ye para yardımı bölünmeyi derinleştiriyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ramallah: Şarku’l Avsat

Filistinli yetkililer, Hamas’a mali destek veren Katar’ı, Gazze’deki bölünmeyi derinleştirmekle suçladı.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu Üyesi Ahmed Mecdelani, Katar’ın Gazze’deki Temsilcisi Muhammed el-Amadi’nin nakit parayı İsrail üzerinden araçla Gazze’ye getirmesini “Mafyavari” bir yol olarak niteledi.

Şarku’l Avsat’a konuşan Mecdelani, “İsrail ve Hamas arasında yapılan mutabakatla mafya ve kaçakçıların para transferinde kullandığı yöntemi izleyen Amadi, çantalarla taşıdığı parayla hem Mısır’ın uzlaşma çabalarını sabote ediyor hem de bölünmeyi de derinleştiriyor” dedi.

Gazze halkının kanı ucuza satıldı

Filistin haber ajansı WAFA, İsrail’in onayı ile Amadi’nin Gazze’ye getirdiği 15 milyon dolarla ilgili yaptığı haberde “Hamas yönetimi, Gazze Şeridi’ni Batı Şeria’dan ayırmayı hedefleyen Siyonist-Amerikan komplolarıyla tutarlı bir şekilde sömürdüğü Gazze’deki onurlu halkımızın kanını ucuz bir meblağa karşılık satmıştır” ifadelerine yer verildi.

Wafa’nın haberinde, “Büyük Dönüş Yürüyüşleri’nin başladığı 30 Mart tarihinden bu yana çıkan olaylarda 43’ü çocuk 220 kişi şehit oldu, 25 bin kişi yaralandı. Hamas, Gazze topraklarına düşen temiz kanları, İsrail ile organizeli bir şekilde Katar temsilcisinin getirdiği 3 çanta ABD dolarına sattı” ifadeleri yer aldı.

Haberde, Perşembe günü ulaşan 15 milyon dolarlık desteğin, Katar’ın 6 ayda taksit şeklinde göndereceği 90 milyon dolarlık bir paketin ilk taksiti olduğu belirtildi.