Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Filistinli bilim insanı Fadi el-Batş’ın katillerinin robot resimleri yayınlandı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Malezya polisi, bugün, geçtiğimiz Cumartesi günü Kuala Lumpur’da öldürülen Filistinli bilim insanı Fadi el-Batş’ın katil zanlılarına ait robot resimleri yayınladı. Resimlerin ülkenin bütün çıkış noktalarında asıldığı vurgulandı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kuala Lumpur Emniyet Müdürü Muhammed Fevzi Bin Harun, robot resimlerin görgü tanıklarının ifadelerine dayanılarak çizildiğini söyledi.

Fevzi, “Suikastta kullanılan silahları belirlemek üzere olay yerinden toplanan mermileri uzmanların incelemelerine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Suikastçilerin Malezya’da olduğuna dair net bilgi yok

Suikastçıların hala Malezya’da olup olmadıklarına dair net bir bilgiye sahip olmadıklarını dile getiren Fevzi, “Bütün çıkışları kapatmamız mümkün değil saldırganlar hakkında robot resimlerden başka bir bilgiye sahip değiliz” şeklinde konuştu.

Şüpheliler Avrupalı olabilir

Fevzi, daha önce Reuters’da yer alan açıklamasında da, “Şüpheliler, 1.80 boylarında iri yapılı tiplerdi. Avrupalı ya da Ortadoğulu olabilirler” demişti.

Malezya Başbakan Yardımcısı Ahmet Zahit Hamit ise olay günü yaptığı açıklamada, şüphelilerin yabancı istihbarat birimleriyle ilişki olan iki Avrupalı olduklarının tahmin edildiğini bildirmişti.

Hamas, MOSSAD’ı suçluyor

Filistinli mühendis ve bilim insanı Fadi Batş, geçtiğimiz Cumartesi günü, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da motosikletli iki şahıs tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Hamas, cinayetten İsrail İstihbarat Teşkilatı’nı (MOSSAD) sorumlu tutarken, İsrail yönetimi cinayetle ilişkisi olmadığını bildirmişti. Batş, kendisini bir Hamaslı olarak tanıtıyordu.