Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Filistinli bir genç cinayet işlediği iddiasıyla öldürüldü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail polisi, Doğu Kudüs’teki Eski Şehir’de yer alan bir yerleşim alanında bir İsraillinin bıçaklanarak öldürülmesinin ardından Nablus’ta bir Filistinli genci öldürdü.

İsrail kaynakları, üzerinden Türk pasaportu çıkan gencin Türkiye’den Mescid-i Aksa’yı ziyaret için gelen grup üyelerinden biri olduğunu söyledi. Ancak Filistin kaynakları bu açıklamayı yalanladı ve gencin Nablus’un güneyinde yaşayan Abdurrahman Mahir Bani Fadıl adlı 28 yaşında bir Filistinli olduğunu duyurdu.

Evli ve üç çocuk babası olan gencin son çocuğu birkaç gün önce dünyaya gelmişti. Nablus’un güneyindeki bir akü deposunda çalışıyordu ve Kudüs’e girme izni vardı.

İsrail Polisi Filistinli gencin, Müslüman Mahallesi ile Yahudi Mahallesi arasındaki Eski Şehir’deki el-Vad Caddesi’nde bir bekçiyi bıçakladığını iddia ederek öldürdü. İsrail, bekçinin ölmeden önce birçok yerinden ciddi şekilde yaralandığını aktardı. Yahudi din okulu Ateret Cohanim de olayın gerçekleştiği caddede yer alıyor.

İsrail işgal güçleri, silah sesini duyduktan sonra bölgede bir uyarı yapıldığını duyurdu. Dükkanları zorla kapatarak sokağı tamamen tahliye etmek istedi. Bu da Eski Şehir’in farklı bölgelerinde çatışmaların patlak vermesine yol açtı. Polis, olayla ilgili soruşturma bitene kadar konuya ilişkin yayın yasağı getirilmesi için bir mahkeme emri çıkardı.