Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Florida saldırganına müdahale etmediği ortaya çıkan polis istifa etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Florida’da, geçtiğimiz çarşamba günü 17 kişinin öldürüldüğü saldırı sırasında okulu korumakla görevli polis memuru Scot Peterson, saldırgana müdahale etmediğinin ve okulun dışında beklediğinin ortaya çıkmasının ardından istifa etti.

Broward Bölgesi’nin Şerifi Scott Israel, Peterson’ın 14 Şubat’taki saldırının başladığı sırada resmi üniformalı şekilde okulda görevli olduğunu belirterek, yaptıkları iç soruşturma sonucunda polis memurunun açığa alınmasının ardından istifa ettiğini açıkladı.

“Hiç içeri girmedi”

Peterson’ın saldırı sırasındaki tepkisinin güvenlik kameralarınca tespit edildiğini belirten Şerif, “Peterson’ın 12 nolu binanın batı kanadına gelip durduğu ve hiç içeri girmediğini gördük” dedi.

Saldırının 6 dakika sürdüğünü söyleyen Israel, polis memuru Peterson’un ilk silah seslerinin duyulmasından 90 saniye sonra binaya geldiğini, fakat en az 4 dakika boyunca bina dışında beklediği bilgisini verdi.

Israel, “Peterson içeri girmeliydi. Katille yüzleşmeliydi ve katili öldürmeliydi” diye konuştu.

Peterson’un binaya girip müdahale etmemesi konusunda kendilerine bir neden belirtmediğini söyleyen Israel, şu anda Peterson’un görüldüğü kamera görüntülerinin yayınlamayacağını belirtti.

ABD’de okulda gerçekleşen en ölümcül 2. silahlı saldırı olan, Florida’daki okul saldırısında, eski bir öğrencisi olan Nikolas Cruz AR-15 tipi yarı otomatik bir tüfekle saldırı gerçekleştirmişti.