Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Florida’daki arama kurtarma faaliyetlerine eğitimli köpekler de katıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’de Florida başta olmak üzere Georgia, Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde etkili olan ‘Michael Kasırgası’nın ardından yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle arama kurtarma ekipleri kayıp kişileri eğitimli köpekler ile arıyor.

Reuters’ta yer alan habere göre arama kurtarma ekipleri, eğitimli köpeklerin yanı sıra dronelar ve iş makineleriyle arama çalışmaları yapıyor.

Ölü sayısı 18’e yükseldi

Michael Kasırgası nedeniyle ölenlerin sayısı 18’e yükselirken, arama kurtarma ekipleri Panama City’de molozların altında bir çığlık duyduklarını ve bir kadın ile iki gündür insülin içmeyen diyabet hastası kızını kurtardıklarını söyledi.

Mexico Beach’te eğitimli köpekler, dronelar ve iş makineleriyle arama yaptıklarını aktaran yetkililer, “Kasırganın en fazla vurduğu bazı yerlere henüz ulaşamadık. Kaybolan 2 bin 100 kişiyi arıyoruz” açıklamasında bulunarak bunlardan 520 kişinin yerinin tespit edildiğini aktardı.

Michael Kasırgası, Florida’nın son 100 yılda gördüğü en şiddetli kasırga olarak belirtilirken, Florida Valisi Rick Scott, bin 700 kişiden oluşan arama kurtarma ekibinin, yaklaşık 300 ambulansın katılımı ile çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Kuzey Carolina’da Kamu Güvenliği Bakanlığı Sözcüsü Keith Acry ise enerji ve telefon hatlarının yavaş yavaş çalışmaya başladığı bilgisini vererek, 236 bin ev ve işyerinin hala elektriksiz durumda olduğunu söyledi.