Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Fransa’dan, Hasan el-Benna’nın torununa suçlama | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İhvan-ı Müslimin Hareketi kurucusu Hasan el-Benna’nın torunu Tarık Ramazan el-Benna, dün, Fransa’nın başkenti Paris’te yargılandı. Edinilen bilgilere göre, el-Benna, iki tecavüz olayından şüpheli bulunarak mahkeme tarafından yurtdışına çıkış yasağı getirildi. Tarık Ramazan el-Benna ise suçlamaları reddediyor.

Selefi hareket içinde bulunduktan sonra Feminist harekete katılan Hinde İyari (41) adındaki bir kadın, el-Benna’yı, 2012 yılında Paris’teki bir otelde kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla mahkemeye vermişti. AFP’nin haberine göre, El-Benna’nın savunma dosyasında ise İyari’nin iddialarını çürütecek maddelerin yer aldığı iddia ediliyor.

Tarık Ramazan el-Benna’yı mahkemeye veren bir başka kişi ise kendisini Christi adıyla tanıtan 40 yaşındaki bir kadın. Christi, 2009 yılında el-Benna ile Lyon’daki bir otelde gerçekleştirdiği bir görüşmede, el-Benna tarafından kendisine tecavüz ederek şiddet uyguladığını iddia etti. İkili, geçtiğimiz Perşembe günü, gergin geçen bir mahkeme oturumunda 3 saat boyunca yüzleşti.

Mahkemeye yakın bir kaynağın verdiği bilgiye göre, mahkeme oturumunda iki taraf da kendi iddialarını savundu.