Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı: Suud’a yapılan kötü yorumları reddediyoruz | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tunus Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adnan Bin Murad, iki ülke arasındaki gelişen ilişkilerin derinliğini vurgu yaparak, Suudi Arabistan Spor Kurulu Başkanı Turki Al eş-Şeyh ile arasında sorun olduğuna dair iddiaları da reddetti. Adnan Bin Murad, “Suudi Arabistan’a herhangi bir kişi veya kurum tarafından yapılan kötü yorumları ve kınamaları kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi.

Adnan Bin Murad yapığı basın açıklamasında, “Başkan Turki Al eş-Şeyh’in açıklamasını gördüm. Suudi Arabistan ve Tunus halkı arasındaki ilişkilerin derinliğini biliyorum. Eş-Şeyh, aramızdaki karışıklığı giderdi” ifadelerini kullandı.

Başkan Murad, Tunus ve Suudi Arabistan halklarını bir araya getiren ilişkilere dikkat çekerek, “Kıymetli Tunus, lideri ve halkıyla gönlümüzde yer eden aziz Suudi Arabistan’a herhangi bir kişi veya kurum tarafından yapılan kötü yorumları ve kınamaları kesinlikle kabul etmiyor” dedi.

Adnan Bin Murad açıklamalarına şöyle devam etti: “Şahsen, Arap ulusları arasındaki fitnelerin yok olmasını temenni ediyorum. Arap sporunun parlaması ve Arap Medyası’nın, uluslararası düzeyde öncü girişimler yapan Uluslararası Spor Medyası Kulübü gibi Uluslararası Medya’ya liderlik etmesi için el ele vermemizi ümit ediyorum.”