Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Gaziantep’te AVM çalışanlarını rehin alan firari asker gözaltına alındı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Gaziantep’te Merkez Komutanlığı’ndan firar ederek, yanında götürdüğü G3 piyade tüfeği ile AVM çalışanlarını rehin alan asker, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.
Söz konusu asker, Gaziantep Merkez Komutanlığı’nda arkadaşıyla henüz bilinmeyen nedenle tartışmasının ardından, nöbete gitmesi için verilen G3 piyade tüfeği ile birliğinden firar etti.

Bir AVM’ye giren firari asker, çalışanları rehin alarak paniğe yol açarken, bölgeye zırhlı araçla çok sayıda polis, jandarma ve sağlık görevlisi sevk edildi.

Polis ve psikoloğun yarım saatlik görüşmesi sonucu ikna olup, tüfeğini teslim eden firari asker hakkında soruşturma başlatıldı.

18 terörist etkisiz hale getirildi

Öte yandan İçişleri Bakanlığı, son bir haftada iç güvenlik operasyonları kapsamında biri sözde üst düzey 18 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Hava ve Kara unsurlarınca 15-22 Ekim tarihleri arasında yürütülen operasyonlarda, 1’i sözde üst düzey olmak üzere toplam 18 (2 Ölü, 16 Sağ) teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada, güvenlik güçlerince son bir haftada 2 bin 829 operasyon yapıldığı, terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 956 kişinin gözaltına alındığı bilgisi yer aldı.