Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Güvenlik personeli Büyükelçiliği soydu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

‘’Evin hırsızı, bekçisidir’’ atasözü Mısır’da gerçek oldu.

Başkent Kahire’de yabancı bir ülkenin Büyükelçisinin güvenliğini sağlamakla görevli 3 kişi, Maadi banliyösünde bulunan konuttan para ve altın işlemeli bazı eşyaları çalmaya kalkıştı. Ancak Maadi polisi söz konusu kişileri yakalayıp çalınanları geri almayı başardı.

Bir güvenlik yetkilisi dün yaptığı açıklamada, Büyükelçilikte çalışan bir görevlinin yaklaşık bir hafta önce Maadi polisine, Büyükelçinin yurtdışına çıkmak için hazırlandığı sırada çok sayıda altın işlemeli eşyanın ortadan kaybolduğunu fark ettiğini bildirdi. Büyükelçilikteki güvenlikten sorumlu 3 kişi hırsızlıkla suçlandı.

Mısır’ın resmi haber ajansı MENA’nın haberine göre söz konusu güvenlik kaynağı, “Bakanlıktaki kamu güvenliği birimi, Kahire Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak soyguncuları tespit etmeyi ve yakalamayı başardı’’ dedi Muhammed A.S (22), Muhammed A.M (19) ve Mahmud A.C (28) isimli kişilerin, Büyükelçilik konutunun güvenliğinden sorumlu bir şirkette çalıştığı ifade edildi.

Zanlıların ifadeleri sırasında suçlarını itiraf ettiği belirtildi. Büyükelçinin konutuna giriş katındaki pencereden girmeyi başaran hırsızlar, çaldıklarının bir kısmını önce Maadi meydanındaki bir kuyumcuya götürdü. Güvenlik şirketi olay üzerine gerekli tüm yasal önlemleri aldı. Çalınanların geri kalanını ele geçirmek için çalışmaların sürdürüldüğü aktarıldı.