Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hacılara hizmet sunmak için 192 binden fazla personel istihdam ediliyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Genel İstatistik Kurumu’nun resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, kamu hizmetlerinde istihdam edilen toplam kadın ve erkek personel sayısı 192 bin 254’e ulaşırken, bu hizmetler için kullanılan ekipman ve makine sayısı ise 59 bin 741’e ulaştı.

Rahman’ın misafirlerine sunulan güvenlik hizmetleri çerçevesinde Mekke, Medine ve kutsal yerlerdeki kamu düzenini muhafaza etmek, güvenlik ve trafik planlarının uygulanmasını sağlamak sunulan en önemli hizmetler arasında yer alıyor.

Resmi ve sivil makamlar ile diplomatik misyonlara yayın izni verilmesinin yanı sıra dünyandaki tüm ülkelere hac ibadetleri ve onların önemini göstermek için Cidde, Medine ve kutsal mekânlarda Enformasyon Bakanlığı tarafından kurulan basın merkezleri bulunuyor.

Hacılara sunulan hizmetlerin geliştirilmesi çerçevesinde Kral Selman Hac ve Umre Araştırmaları Enstitüsü tarafından yapılan araştırma çalışmalarının da oldukça önemli bir yeri var. Enstitü, entegre bir bilgi sistemi geliştirmek amacıyla çalışmalarda bulunuyor. Bununla hac ve umre ile ilgili karar alanlara yardımcı olmak amaçlanıyor.

Mekke ve kutsal yerlerde hizmet veren tesislerin hazırlanması ile ilgili faaliyetlerde bulunan Mekke Bölgesi Kalkınma İdaresi, tren istasyonlarındaki iniş ve çıkış rampalarının yanı sıra Aziziye ile Cemerat arasındaki rampa üzerinde gölgelendirme çalışmaları yapıyor.