Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hafter: Herkesi sağlığımın çok iyi olduğu konusunda temin ederim | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi’nin destek verdiği General Halife Hafter, Fransa’nın başkenti Paris’te yaklaşık iki hafta tedavi gördükten sonra Libya’ya döndü. Hafter,  “Herkesi sağlığımın çok iyi olduğu konusunda temin ederim. Sağlık durumumla ilgili saçma sapan iddialara cevap vermek zorunda değilim” dedi.

Libya el-Hades kanalı, Paris’in ardından gittiği Mısır’dan Bingazi’ye dönen Hafter’in Benina Uluslararası Havalimanı’nda aralarında subay ve komutanların yanı sıra aşiret şeyhlerinin de bulunduğu üst düzey bir heyet tarafından karşılandığı anlara dair görüntüler yayınladı.

Hafter, burada kendisini bekleyen kalabalığa hitaben, “Savaş alanlarında erkeklere atfedilen şeyi başarana kadar durmayacağız” dedi.

Sağlık durumuna değinerek, “Herkesi sağlığımın çok iyi olduğu konusunda temin ederim. Sağlık durumumla ilgili saçma sapan iddialara cevap vermek zorunda değilim” şeklinde konuşan Hafter, “Güven, halkımız nezdinde çok önemli oldu. Halkımızın umutlarını gerçeğe dönüştürecek anlaşmayı yaptık. Libya, Libyalıları rahatsız eden gruplardan kurtulmalı” ifadelerini kullandı.

Libya ordusunun halkın güvenini hak ettiğini vurgulayan Hafter, “Ordu, Libya halkının kavuşmak istediği hayata kısa sürede ulaşmaları yönünde çabalıyor. Allah’ın izniyle yakında…” diye konuştu.