Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Haley, Maduro karşıtı protesto eylemine katıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, dün, New York’taki BM binası önünde, Venezuelalı muhalifler tarafından düzenlenen protesto eylemine katıldı. Eylemciler, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun istifasını isterken Haley de megafonla sloganları yönlendirdi.

Haley, söz konusu protesto eyleminde yaptığı konuşmada, “Venezuela için mücadele edeceğiz ve Maduro gidene kadar yolumuzu sürdüreceğiz. Sesinizi duyurmalıyız. ABD’nin sesi bu şekilde güçlü olur” dedi.

Konuşmasında, Venezuela’da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bir milyonu aşkın kişinin ülkeden göç etmek zorunda kaldığına değinen Haley, Kolombiya’da mültecilerin kaldığı kampları ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.

Haley, konuşmasında, ayrıca, “Gördüklerimiz hiç kimsenin yaşamaması gereken şeylerdi. Maduro, güzel yemekler yerken mülteciler kamplarda aç yaşıyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan BM Genel Kurulu devam ederken BM binası önünde Maduro karşıtı protesto eylemi düzenleyen Venezuelalılar, üzerinde “Venezuela yardım istiyor” ve “Venezuela için bütün seçenekler masada olsun” yazılı pankartlar açtı.

ABD Başkanı Trump, Maduro’nun BM Genel Kurulu’nda konuşmasını gerçekleştirdiği esnada, BM binasına yakın bir otelde yaptığı açıklamada, “Venezuela için bütün seçenekler masada” demişti.

Trump, daha önce yaptığı bir açıklamada da, “Ordunun istemesi halinde Maduro kolaylıkla iktidardan düşürülebilir” şeklinde konuşmuştu.