Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Harry ve Meghan’ın düğün pastası tabuları yıkıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Prens Harry ve müstakbel eşi Meghan Markle’ın düğün pastası geleneklerin dışına çıkarak altı pastacı tarafından 5 günde hazırlandı. Kraliçe Elizabeth’in torunu Prens Harry ile Amerikalı aktris Meghan Markle’ın düğünü, yarın (Cumartesi) tarihi Windsor Şatosu’ndaki St. George’s Kilisesi’nde gerçekleşecek.

Pasta tasarımcısı Claire Ptak, detay vermeden yaptığı açıklamada, Harry ve Meghan’ın düğün pastasının geleneklerin dışında tabuları yıkan bir tasarıma sahip olduğunu belirtti.

Harry ve Meghan, meyveli pasta geleneğinin dışına çıkarak, limon ve mürver çiçeği aromalı bir pasta tercih ettiler.

https://turkish.aawsat.com/2018/05/article55400930/harry-ve-meghanin-dugununden-fotograflar

Prens Harry ve Meghan’ı mevsim lezzetlerinin tadını çıkarmak için limon ve mürver çiçeği aromalı pasta seçtiklerini söyleyen Ptak, BBC’ye verdiği demeçte, “Kendilerine ilk olarak bir pasta fikri sunmam istendiğinde, bir dizi lezzetli ve hoş tasarımlara sahip pastalar gösterdim. Her ikisi de limon ve mürver çiçeği aromalı pastadan yana karar aldılar” açıklamasında bulundu.

Londra’ya taşınmadan önce uzun süre Kaliforniya Berkley’de Shay Banis restoranda çalışan Claire Ptak, önce evde yaptığı yemeklerle başladığı aşçılık serüvenine şuan Londra’nın doğusunda açtığı ‘Broadway’ adlı pasta dükkanında devam ediyor. Kraliyet ailesinin düğünü için kendisine pasta yapması talebinde bulunulmasından onur duyduğunu belirten Ptak, “Henüz küçük bir çocukken tüm hayalim iyi bir pasta ustası olmaktı” dedi.