Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hint sinema yıldızı siyasete gireceğini açıkladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Hintli aktör Rajinikanth’ın bugün siyasete gireceğini açıkladı. Hindistan’ın güneyindeki Chennai şehrinde bir araya gelen Hintli sinema yıldızının binlerce hayranı, Rajinikanth’ın açıklamasını havai fişekleri ve ilahiler söyleyerek kutladılar.

67 yaşındaki aktör, oynadığı yüzlerce filmde kötülere ve yolsuzluklara karşı savaşan kahraman eylemci rolünü üstlenmişti.

Hintli yıldızın Hindistan’daki Tamil Nadu bölgesi ve aralarında Japonya’nın da bulunduğu uzak doğu ülkelerinden çok sayıda takipçisi var.

Altı günlük bir etkinliğin sonunda hayranlarıyla bir araya gelen Rajinikanth, “Siyasete gireceğim. Artık bunun zamanının geldiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Parti kuracak

Rajinikanth, 2021’de yapılması planlanan bir sonraki seçiminde Tamil Nadu Meclisi’nin tüm koltuklarını kazanmak için yarışacak bir siyasi parti kuracağını söyledi.

Rajinikanth’ın hayranları onun siyasete girmesini uzun zamandır istiyorlardı. Ancak Tamil Nadu’daki son siyasi belirsizlikler, Rajinikanth’ın hayranlarının bu talebine karşılık vermesini hızlandırdı.

Tamil Nadu eyaleti Başbakanı Jayaram Jayalalithaa’nın 5 yıllık dönem için seçilmesinden sadece yedi ay sonra Aralık 2016’da ölmesinin ardından bölgede siyasi kriz yaşanmaya başlamıştı.