Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hırvat meclisinde milli takım rüzgarı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Hırvat siyasetçiler mecliste düzenlenen toplantıya milli takım forması giyerek katıldı. Siyasetçiler, İngiltere’yi eleyerek tarihinde ilk kez Dünya Kupası’nda finale kalan takımlarına destek verdi.

Hırvat hükümet üyeleri bugün günlük toplantılarına Hırvatistan’ın Dünya Kupası finalisti olmasını kutlamak amacıyla ülkelerinin resmi formasını giyerek katıldı.

Hırvatistan hükümetine ait resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda hükümet üyelerinin üzerlerinde milli takım formasıyla katıldıkları toplantıdan görüntüler yer aldı. Ayrıca Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenković de resmi Twitter hesabından toplantı sırasında çekilen ve hükümet üyelerinin forma giydiği bir fotoğrafı paylaştı.

Hırvatistan Milli Futbol Takımı tarihi bir zafere imza atarak ilk kez Dünya Kupası’nda finale çıkmaya hak kazandı. Hırvatistan rakibi İngiltere ile oynadığı maçta 2-1’lik bir galibiyet elde ederek finale adını yazdırmıştı.

Hırvatistan önümüzdeki Pazar günü Fransa ile final maçına çıkacak. Fransa da rakibi Belçika’yı yenerek finale çıkmaya hak kazanmıştı.