Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hollanda’da terör operasyonu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Hollanda’da iki şüpheli istihbarat raporları doğrultusunda terör bağlantıları olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Soruşturma sürüyor.

Hollanda polisi pazar günü, Rotterdam’da terör saldırısı hazırlığında bulundukları şüphesiyle iki kişiyi gözaltına aldı.

AFP’nin haberine göre Hollanda istihbarat teşkilatından alınan bilginin ardından 22 ve 27 yaşlarındaki iki genç Hollanda polisi tarafından tutuklandı. Savcılıktan yapılan açıklamada bir terör örgütüne bağlı olduğundan şüphelenilen iki gencin saldırı hazırlığında bulundukları ifade edildi.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda telefonlar, hafıza kartları ve veri toplama cihazları bulundu. Haklarında iki haftalık gözaltı kararı çıkarıldı. Şüpheliler bu süre içinde avukatları dışında kimseyle görüşemeyecek. Söz konusu gözaltı kararı pazartesi günü, Hollanda polisinin Groningen ve Amsterdam yakınlarındaki Oostende’de üç şüpheliyi gözaltına almasından sonra çıkarıldı.

Güvenlik hizmetleri, 2016 yılında Paris’te yapılması planlanan terör saldırısını engellemişti. Paris’te bir banliyöde yapılan incelemeler sırasında bulunan silahlarda üç ayrı kişiye ait parmak izine rastlandı. Hollanda’da terör saldırıları oranı, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha düşük seviyede.