Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hollywood’da taciz skandalı devam ediyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’li yetkililer, film yapımcısı Harvey Weinstein’ın hakkındaki taciz ve tecavüz suçlamalarının ardından karakola giderek teslim olduğunu bildirdi.

New York Polis Departmanı tarafından yayınlanan bildiride, Weinstein’ın iki kadına tecavüz, taciz ve cinsel saldırıda bulunmakla suçlandığı ifade edildi.

Karakoldan kelepçeli olarak çıkarılan Weinstein, dışarıda olduğu sürece elektronik kelepçe takacak.

CNN de perşembe günü, 80 yaşındaki Oscar’lı aktör Morgan Freeman tarafından cinsel tacize maruz kaldıklarını iddia eden sekiz kadın hakkında bir haber yayınladı.

Freeman’a yönelik taciz suçlamaları ile ilgili 16 kadın ile iletişime geçildiğini belirten CNN, ünlü oyuncunun kurucu ortağı olduğu film yapım şirketi Revelations Entertainment’ta ve film setlerinde kadınların cinsel tacize maruz kaldıklarını aktardı.

Freeman, yaşananların ardından yaptığı açıklamada rahatsızlık verdiğini ya da saygısızlık yaptığını hisseden kişilerden özür diledi.

Açıklamada “Beni tanıyan ya da benimle çalışan herkes, kasten rahatsızlık veren ya da bilerek kimseyi huzursuz eden biri olmadığımı bilir. Huzursuz olan ya da saygısızlığa maruz kaldığını hisseden herkesten özür dilerim. Benim asla böyle bir niyetim olmadı” ifadelerini kullandı.

Revelations Entertainment şirketinden ise konuya dair herhangi bir açıklama yapılamadı.

50 yıllık kariyerinde 100’den fazla filmde rol alan Freeman, 2005 yılında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanmıştı.

Ekim 2017’den bu yana cinsel taciz ile suçlanan Hollywood yapım şirketleri ve ajans temsilcileri, bazı projelerini durdurmak ya da istifa etmek zorunda kaldı.

Cinsel taciz suçlamaları ile ilgili açıklamaların ardından Hollywood’da #MeToo hareketi başladı. Tacize uğrayan yüzlerce kadın kendilerini taciz eden yönetmen, yapımcı ve oyuncuların adlarını açıkladı.