Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Holywood yıldızı Seagal, Rusya ve ABD arasında siyasi rol üstlendi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, Kremlin’in ABD İnsani İletişim Koordinatörlüğü’ne ABD’li Hollywood yıldızı Steven Seagal’i getirdiğini duyurdu.

Bakanlık tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, “Steven Seagal, ABD İnsani İletişim Koordinatörümüz olarak atanmıştır” denildi.

Açıklamada, “Seagal’in üstlendiği görev Rusya ve ABD ilişkilerinin insani, kültürel ve sanatsal alanlarda, gençlerin karşılıklı değişim programlarıyla eğitim alması ve benzeri faaliyetleri kapsıyor” ifadeleri kullanıldı.

Seagal, 2016 yılında Rusya vatandaşlığına kabul edilmişti

Hollywood yıldızı Seagal, 80’lerin sonu ile 90’ların başında oynadığı “Kuşatma Altında” ve “Kanun Üstü” gibi filmlerle şöhreti yakalamıştı. Avrupa’da çok sayıda hayranı olan Seagal, 2016 yılında Sırbistan ve Rusya vatandaşlığına kabul edilmişti.

Seagal, geçtiğimiz günlerde, aksiyon filmleri hayranı olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte görüntülenmişti.

Rusya’nın 2014 yılında Kırım Yarımadası’nı ilhak etmesinin ardından bir açıklama yapan Seagal, Putin’i “Dünyanın yaşayan en büyük liderlerinden biri” olarak nitelemişti. Ayrıca, Kırım’da müzikal ekibiyle birlikte bir kutlama programı gerçekleştirmişti.

Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nda birçok kez tribünlerde görülen Seagal, Putin tarafından seçim sonrası yemin törenine de davet edilmişti.

Hollywood’un kadın yıldızları tarafından gerçekleştirilen kampanya kapsamında, ortaya çıkarılan taciz skandalında adı geçenler arasında Seagal de vardı.

Seagal’in Rusya tarafından siyasi bir göreve getirilmesi, Rusya’nın Suriye ve Ukrayna gibi ülkelerdeki faaliyetleri ve 2016 yılındaki ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarıyla ABD-Rusya ilişkilerinin gergin olduğu bir zamanda geldi.