Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hulusi Akar’dan Ege yorumu: Kimse yanlış hesap yapmasın | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, son aylarda tırmanan Türk-Yunan gerilimine ilişkin olarak “Akdeniz’de, Ege’de bir görev olursa, vatanımız, milletimiz için gözümüzü kırpmadan yerine getiririz. Kimsenin yanlış hesap yapmaması lazım” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığından unsurları tarafından Ege sularında icra edilen Beyaz Fırtına Tatbikatı’na katılarak denetlemede bulundu.

Orgeneral Hulusi Akar, son aylarda Ege’de karşılıklı tacizler nedeniyle ilişkileri gerilen Yunanistan’a atıfta bulunarak, “Akdeniz’de, Ege’de bir görev olursa, vatanımız, milletimiz için gözümüzü kırpmadan yerine getiririz. Kimsenin yanlış hesap yapmaması lazım. Esas olan iyi komşuluk ilişkileri, dostluk, insan haklarına saygıdır, uluslararası hukuka uymaktır. Ancak tehditin kaynağı ne olursa olsun, Suriye, Güneydoğu, Akdeniz ve Ege’de bize düşecek bir görev olursa onu da vatanımız, milletimiz için gözümüzü kırpmadan yerine getiririz” diye konuştu.