Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Husi tankları, Beyda’da 5 kişiyi ezerek öldürdü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Husiler, Beyda’da 12 vatandaşı tankla ezerek, suçlarına bir yenisini ekeldi. Beyda’daki Direniş Medya Merkezi Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, Seyf Muhammed al- Arabaci adlı vatandaşa ait aracın Perşembe günü Rada’da Husi milisleri tarafından ezildiğini ve 7 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Merkez, 5 vatandaşın durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Yemen ordusuna ait internet sitesinde yer alan habere göre, Zamar bağlı Duran Ens ilçesinde düzenlenen hava saldırısında aralarında Husi liderlerinden İsmail Vesili’nin de bulunduğu 17 darbecinin öldürüldüğü ve 20 darbecinin yaralandığı ifade edildi.

Askeri kaynaklar Şark’ul Avsat’a yaptığı açıklamada düzenlenen hava saldırılarında darbeci saflarındaki çok sayıda kaybın yanı sıra askeri mühimmatlarının da imha edildiği bildirildi.

Koalisyon uçakları Saada iline bağlı Haydan ilçesinde darbecilerin mevzilerine hava saldırıları düzenledi.

Saada ilinin farklı bölgelerinde topçu atışları son 48 saatte yoğunlaştı. Ayrıca Fera bölgesindeki Ketaf’a saldırı düzenlendi. Yapılan saldırılarda Husi milislerine ait silah deposu imha edildi.

Kaynaklar, Ma’rib’teki Servah cephesinde saatler süren çatışmalar nedeniyle çok sayıda darbecinin etkisiz hale getirildiğini ve askeri teçhizatlarının imha edildiğini açıkladı.

Keriş ve Şericiyye cephelerindeki meşru kuvvetlerin askeri sözcüsü Antar el-Subahi “Ulusal ordu ve Güney Direnişi darbeci Husilerle şiddetli çatışmalara girdi. Husilerin kontrolü altındaki çok sayıda bölge kurtarıldı.

Açıklamada, Hacce’nin kuzeyindeki stratejik Şerice bölgesinin yanı sıra Albay Muhamed Farid liderliğindeki ordunun Allub bölgesindeki Sifyan, Karduf ve Tavile dağlarının özgürleştirildiğini bildirdi.

Ulusal Ordunun ve Halk Direnişinin güçlerinin, Husi milislerine birçok eksenden ani saldırı düzenlendiği belirtilen açıklamada, saldılar sonucunda çok sayıda milisin etkisiz hale getirildiği ve mühimmatlarının yol edildiği belirtildi.

Subahi, çok sayıda darbecinin öldürülmesinin yanı sıra 8 Husi milisin de esir olarak ele geçirildiğini belirtti.