Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Husiler Batı sahili cephelerinde büyük kayıp verdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İran yanlısı Husi milisleri, son iki günde Yemen ordusuyla girdikleri çatışmalarda ve Batı sahili cephelerindeki direnişlerde ağır kayıplar verdiler.

Yemen askeri ve tıbbi kaynaklar, geçtiğimiz 48 saat içinde, Batı sahilinde 120’den fazla İran yanlısı Husi milisin öldürüldüğünü açıkladı.

Yemen’de Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu, perşembe günü, Husi isyan hareketinin ana kalesi olan Sada viyaletinin kuzey sınırında bulunan Razeh’te Husi milislere yönelik hava bombardımanları ve ağır topçu atışları başlattı.

Bombardımanlar eş zamanlı yapıldı

Yerel kaynaklar, koalisyon uçaklarının Razeh’ın Beni Muin bölgesinde Husi milislerinin bulundukları noktaları bombaladıklarını belirttiler. Bombardımanla eş zamanlı olarak, Suudi Arabistan güçleri ve Yemen Ulusal Ordusu tarafından Husi milislerinin bulunduğu bölgelere top ve füze atışları yapıldı.

Kaynaklar, Zabid bölgesindeki İran yanlısı Husilerin bulunduğu bölgelere gerçekleştirilen bombardımanlarda çok sayıda milisin öldüğü, bir çoğunun da kol ve bacaklarını kaybettikleri ağır yaralanmalara maruz kaldıklarını belirtti.