Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Husiler Sana, Marib ve Cevf’te ağır kayıplar veriyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen Ulusal Ordusu ile İran destekli darbeci Husi militanlar arasında Marib bağlı Sarvah kenti yakınlarında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Yemen Ulusal Ordusunun resmi internet sitesi September.net’e bilgi veren askeri kaynaklar, Sarvah kentini çevreleyen dağlarda meydana gelen çatışmalarda Husilerin ağır kayıplar verdiğini bildirdi.

Başkent Sana’da ise Arap Koalisyonuna ait savaş uçakları, Husi darbecilere ait bir silah deposuna başarılı bir hava harekatı düzenledi.

Saha kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Arap Koalisyonuna ait savaş uçaklarının Sana’nın kuzeyindeki Nehm bölgesinde Husilere ait mevzilere düzenlediği bombardımanda 2 BMB tipi zırhlı araç ve bir silah deposu imha edildi.

Yemen Ulusal Ordusu’na bağlı kara birlikleri ise Arap Koalisyonu kuvvetlerinin hava saldırılarına eş zamanlı olarak bölgede bulunan Husi militanlara ait mevzileri top ateşine tuttu.

Askeri kaynaklar, Arap Koalisyonu kuvvetlerinin bombardımanları sonucunda çok sayıda darbeci Husi militanın öldüğünü sözlerine ekledi.