Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Husilere karşı ‘yakıt krizi’ protestoları | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen’in Husilerin işgali altındaki başkenti Sana’da mutfak tüpü fiyatlarına gelen zamlar ve gaz kuyrukları protesto edildi.

Sana’da Husilerin kontrolü altındaki valilik binası önünde toplanan yüzlerce kişi, ülkedeki tüp ve gaz krizini protesto etmek için eylem düzenledi.

Milislere bağlı güvenlik güçleri, mutfak tüpü fiyatlarına bir an da gelen yaklaşık 8 kat zammı protesto etmek için, Kaa el-Ulufi mahallesinde toplanan yüzlerce kişinin katıldığı bir gösteriye müdahale etti.

Protestocular, araç lastiği yaktılar ve darbeci milisler tarafından kontrol edilen hükümet binasının önündeki ana caddeyi trafiğe kapattılar.

Görgü şahitleri Şarku’l Avsat’a, Husilere bağlı güvenlik güçlerinin protestocuları bastırıp dağıttığını, Milislerin protestocuların üzerine ateş açtıktan sonra eylemcileri gözaltı merkezlerine götürdüğünü belirtti.

Sana’da ve darbecilerin kontrol ettiği bölgelerde ulaşım araçlarında, ekmek fırınlarında, evlerdeki tüplerde gaz eksikliğinden dolayı, birçok yerde uzun kuyruklar oluştu. Yemen’in başkentinde yaşayan bir çok sivil, beslenmek için odun, kağıt ve plastik atıkğı yakıt olarak kullanmaya başladı.