Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Husiler’in Necran’a atığı balistik füze imha edildi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen’de Suudi Arabistan öncülüğündeki meşru hükümeti destekleyen Koalisyon’unun hava savunma güçleri dün İran destekli Husi milisler tarafından Suudi Arabistan’a atılan iki füzeyi imha etti.

Koalisyon Sözcüsü Albay Türk el-Maliki yaptığı açıklamada hava Savunma güçlerinin akşam saat 08:47 sularında Husiler tarafından atılan iki füzeyi belirlediklerini fark ettiğini kaydetti.

Maliki yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Husilerin attığı bu iki füzeyle Necran şehrinde nüfusun yoğun olduğu bölge kasten hedeflendi. Suudi Kraliyet Hava Savunma Kuvvetleri füzeleri imha etti. Bazı yerleşim alanlarına şarapnel parçaları düştü ancak elhamdülillah şu ana kadar herhangi bir ölü yâ da yaralı vakası kaydedilmedi. Gerçekleştirilen bu düşmanca eylem Husilerin İran’dan halen destek aldıklarının kanıtıdır. Ayrıca Suudi Arabistan’ı ve bölgenin uluslararası güvenliğini de tehdit ettiği için BM’nin 2216 ve 2231 sayılı kararlarına açık ve net bir meydan okumadır. Bu füzelerin insanların mahalle ve köylerdeki yaşam alanlarına atılması uluslararası insan hakları hukukuna aykırıdır.