Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İki İsrail askerine ‘gasp’ suçlaması | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrailli iki sınır muhafızına, geçtiğimiz yaz Batı Şeria’nın merkezinde Filistinlilerin araçlarını ‘yasadışı arama ve mallarını gasp etme’ suçlaması yöneltildi.

Times of İsrael gazetesinin haberine göre İsrail’in Arap kasabası Eilabun’dan Amjad Ashqar (Emced Eşkar) ve Hayfa’dan Stefan Rashad (Stefan Reşad) isimli iki asker, Çarşamba günü Kudüs Bölge Mahkemesi’nde görülen davada yasa dışı olarak Filistinlilerden 20 bin şekel (5 bin 600 dolar) çalmakla suçlu bulundular.

Adalet Bakanlığı’na bağlı İç Güvelik Soruşturma Birimi, Emced Eşkar’ın biri silahlı soygun olmak üzere Filistinlileri en az 4 kez gasp ettiğini açıkladı. Soygunlar sırasında Eşkar’a yardım etmekle suçlanan Stefan Reşad ise para cezasına çarptırıldı.

İddianameye göre ilk soygun, 3 Temmuz’da gerçekleştirildi. Sınır muhafızı üniforması giyen ve üzerinde bir tabanca taşıyan Eşkar, Kudüs’ün kuzeyindeki Hızma askeri kontrol noktasında durduğu Filistinlilere ait bir aracı gasp etti. Eşkar, biri silahlı olmak üzere 6 soygun gerçekleştirmekten, Reşad, 3 soyguna karışmaktan suçlu bulundu.