Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İlk çeyrek finalist Fransa - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

2018 FIFA Dünya Kupası son 16 turunda erken final olarak nitelendirilen maçta Fransa, Arjantin’i 4-3 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.

Kazan Arena’da nefesleri kesen maçta Fransa ilk yarısı 1-1 eşitlikle sona eren maçta 2-1 geriye düşmesine karşın sahadan 4-3 üstün ayrıldı.

Fransa’ya çeyrek final kapısını açan golleri; 13. dakikada penaltıdan Antoine Griezmann, 57. dakikada Benjamin Pavard ile 64. ve 68. dakikalarda Kylian Mbappe attı. Arjantin’in gollerini ise 41. dakikada Angel Di Maria, 48. dakikada Gabriel Mercado ve 90+3. dakikada Sergio Agüero attı.

Grup aşamasında çok zorlanan turnuvanın favorileri arasında gösterilen Arjantin, Nijerya’yı son dakikalarda bulduğu golle 2-1 yenerek adını son 16 takım arasına yazdırmıştı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube