Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiliz aktör Enright, Rakka’da DEAŞ’a meydan okudu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

“Karayip Korsanları” adlı filmde yer alan İngiliz aktör Michael Enright’ın DEAŞ’ın elinden kurtarıldıktan sonra Rakka’da konser verirken saldırıya uğrayan şarkıcı Ariana Grande’yi izlediği görüntüler ortaya çıktı.

Ardından Enright’ın oyunculuğu bıraktığı ve “Suriye Demokratik Güçlerine” katıldığı bildirildi.

Aktör, elinde AK-47 silahı ile cep telefonundan Amerikan şarkıcı Ariana Grande’nin “Bang Bang” parçasını dinlerken ortaya çıktı. “Şehrime geldiler ve şarkı söylemeye gelen Ariana Grande’yi susturmaya çalıştılar” dedi.

Enright yaptığı açıklamada Manchester’daki saldırılardan çok etkilendiğini belirtti, “Çok sarsıldım. Çok sayıda ölüm ya da terör saldırısı gördüm ama bu farklı. Orası benim kentim. Bunun intikamını alacağım” ifadesini kullandı.

Russia Today haber sitesinde yayınlanan haberde Enright’ın örgüt tarafından gerçekleştirilen toplu katliamdan sonra Ariana’ya bir mektup gönderdiği ve “Bu senin ilk konserindi, Tanrı seni korusun” dediği belirtildi.

Ürdünlü pilot Muaz Kesasibe’nin terör örgütü DEAŞ tarafından yakılarak katledilmesinin ardından savaşan saflara katıldığı kaydedildi. Ayrıca pilotun öldürülme görüntülerinin bardağı taşıran son damla olduğunu belirttiği ve lüks yaşamından vazgeçip DEAŞ’la savaşmak için Suriye’ye gittiği ifade edildi.

Suriye’de YPG’nin DEAŞ’a karşı operasyonlarına gönüllü olarak katılan İngiliz Jack Holmes, da Rakka’daki mayın temizleme çalışmaları sırasında ölmüştü.