Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiliz Veliaht Prensi’nden çocuklarına çöp toplama alışkanlığı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Londra/Şarku’l Avsat

Prens Charles’ın oğlu Cambridge Dükü Prens William, babasının kendisini ve kardeşini çocukluğunda çöp toplamak konusunda alışkanlık edindirdiğini söyledi.

Prens William, “Prens, Oğlu ve Veliaht: Charles 70 yaşında” belgeseli için BBC’ye verdiği demeçte “Norfolk’tayken yaz tatillerinde yerden çivi toplardık” diye konuştu.

Belgeselde Prens William, 1970 yılında Charles’ın yaptığı konuşmayı izlerken babasını işaret ederek, “Bu harika. Ne kadar genç olduğuna bak” diyor. Babasının kendilerini atıkların toplanması konusunda kendisini yönlendirdiğini ifade eden William, bunu ‘harika bir iş’ olarak tanımlıyor.

Okulda çöp topladığını söyleyen Prens Harry “Nerede bir çöp görsem onu oradan almayı babam sayesinde alışkanlık haline getirdim. Aslında bunu hepimiz yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Prens William, babasının her zaman nasihat ettiği şekilde yaşadığını belirterek, Prens Charles’ın eleştirileri her zaman açık yüreklilikle karşıladığını söyledi.

14 Kasım’da 70 yaşına girecek olan Charles, 50 yaşından bu yana İngiliz kamu işlerinde çalışmasına ek olarak çevre ve sosyal alanlardaki faaliyetleri de destekliyor.

BBC’nin belgeseli perşembe günü yayınlanması bekleniyor.