Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere, Brexit öncesi vatandaşları için tavsiye notları yayınladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ekonomi kanalı Bloomberg TV’de yayınlanan analizde Londra hükümetinin Brexit konusunda bir anlaşmaya varamaması halinde, AB’den mal satın almak isteyen İngiliz vatandaşlarının, daha yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalacağı belirtildi. Ayrıca ticari anlaşmaların tamamlanmasına yönelik karara varma süresinin yavaşlayacağı da hatırlatıldı.

Bloomberg, Brexit Bakanı Dominic Raab’ın, iş sektörlerinin ve vatandaşların AB ile müzakerelerin bozulması ihtimaline karşı nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda 25 tavsiye notu yayınladığını bildirdi.

Bakan Raab, bu tür sorunları azaltma ve hayatın her zamanki gibi devam edeceğine vurgu yapma konusunda kararlılık gösteriyor. Söz konusu bu notlar, seçmenlerin ve şirketlerin zorluklarla karşılaşacağı bir dizi alanı içeriyor.

Örneğin, AB’deki İngiltere vatandaşları, bloktan ayrılma konusunda herhangi bir anlaşmaya varılamaması halinde emekli maaşlarını kaybedebilir.

İngiliz bakan konu hakkında şu ifadeleri kullandı: “İstemediğimiz ve beklemediğimiz şey bu, ama hazırlıklı olmalıyız.”

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre tüketiciler ayrıca, maliyetlerin artmasıyla ve Avrupa ile olan mali işlemlerde karara varma süresinin yavaşlamasıyla karşı karşıya kalabilirler. İngiltere ve AB arasındaki kredi kartı ödemelerindeki maliyetlerin artması da muhtemel.