Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere’de bilinmeyen bir maddeye maruz kalan 3 kişi hastaneye kaldırıldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Wiltshire’da henüz belirlenemeyen bir maddeden etkilenen üç kişi hastaneye kaldırıldı. Polis, yaşananların Skripal suikastı ile benzerlik göstermesi nedeniyle soruşturma açtı.

İngiliz polisi, başkent Londra’nın güneybatısındaki Wiltshire’da biri kadın üç kişinin meçhul bir kimyasal maddeye maruz kalmaları sonucu hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Söz konusu kişilerin sağlık durumunun ağır olduğunu bildirdi.

Olayın cumartesi günü meydana geldiği belirtilen polis açıklamasında “Amesbury semtinde biri kadın iki kişinin bilincini kaybetmiş hade bulunmasından sonra acil durum yetkilileri, meçhul maddeden etkilenen üç kişiye müdahale etmek üzere olay yerine çağrıldı” denildi.

Amesbury, Rus casus Sergey Skripal ve kızının kimyasal madde ile suikasta uğradığı Salisbury kentinin 11 kilometre kuzeyinde yer alıyor.

Olayın Skripal suikastı ile benzerlikler gösterdiğini belirten İngiliz polisi, olay yerinde incelemelerin devam ettiğini aktardı. Amesbury’de bulunan 3 kişinin ilk anda uyuşturucu kullandığının düşünüldüğünü belirten polis durumun aydınlığa kavuşturulması için açılan soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İngiltere Sağlık Genel Müdürlüğü de “Maddeden etkilenen kişilerin sayısının azlığı nedeniyle genel bir tedbir almayı düşünmüyoruz. Yeni bilgilere ulaştıkça olayın iç yüzünü ortaya çıkarmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Polis yetkilileri, Amesbury’de meydana gelen olaydan etkilenen söz konusu üç kişinin tedavi edilmek üzere Salisbury kentindeki bir hastaneye kaldırıldığı bilgisini verdi.