Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere’de Buckingham Sarayı önünde polise saldırı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Londra polisi, Buckingham Sarayı önünde üzerinde bıçak taşıyan bir erkeğin gözaltı sırasında polisleri yaraladığını bildirdi.

İngiltere polisi, cuma akşamı Kraliçe Elizabeth’in Londra’daki resmi ikametgahı olan Buckingham Sarayı önünde polislere saldıran bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Polisin saldırının terör bağlantılı olup olmadığının henüz bilinmediğini belirtmesine rağmen; daha sonra yaptığı açıklamada, olayın terörle mücadele birimi tarafından soruşturulduğunu bildirdi.

Londra polisi olayın detaylarına ilişkin yaptığı açıklamada, yerel saatle 20.35’te bir erkek sürücünün, aracını Buckingham Sarayı’nın önündeki bir polis aracının yanında durdurduğu, bu sırada aracın içinde büyük bir bıçak olduğunu fark eden polislerin sürücüyü gözaltına almak istemeleri üzerine, sürücünün iki polis memurunu kolundan hafifçe yaraladığı ifade edildi.

Polis memuru Guy Collins, iki polis memurunun saldırganı hızlı bir şekilde gözaltına aldığını ifade etti.

Hafif yaralanan saldırgan, tedavi için Londra’daki bir hastaneye götürülürken, tedavisinin ardından sorguya çekilmek üzere polis karakoluna götürüleceği kaydedildi.

Buckingham Sarayı’nda ikamet eden Kraliçe 2. Elizabeth’in olay esnasında İskoçya’daki Balmoral Sarayı’nda bulunduğu ifade edildi.

Belçika’da iki askere saldıran kişi etkisiz hale getirildi

Öte yandan, İngiltere’de gerçekleşen saldırıdan 2 saat önce Belçika’nın başkenti Brüksel’de, devriye gezen iki askere yönelik saldırı gerçekleşirken, saldırgan askerler tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Belçika savcılığı, olayın terör bağlantılı olduğunu kaydetti.

Ayrıca saldırıda yaralanan 2 askerin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.