Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere’de düşen helikopterde Leicester City’nin patronu da vardı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiltere Premier Ligi’n 10’uncu haftasında Leicester City ile West Ham United arasında oynanan maçın ardından stattan kalktıktan kısa bir süre sonra kulüp otoparkına düşen helikopterin içinde Leicester City’nin sahibi Vichai Srivaddhanaprabha’nın da olduğu belirtildi.

Srivaddhanaprabha ailesinden BBC’ye konuşan kaynaklar, kulüp sahibinin kaza sırasında helikopterde olduğunu söyledi.

Kulüp yetkilileri ve King Power International Şirketi, Vichai Srivaddhanaprabha’nın düşen helikopterde olup olmadığına dair yorum yapmayı reddetti.

Maçı fotoğraflayan Ryan Brown, helikopterin kalkışını gördüğünü, ardından motorun durduğunu, helikopterin kendi etrafında dönmeye başladığını dile getirerek, “Helikopterin motoru birden sustu, dönmeye başladı, kontrolden çıktı. Ardından büyük bir patlama sesi duyduk ve ateş topu gördük” şeklinde konuştu.

Leicester City Sözcüsü, King Power Stadyumu’nda yaşanan kazayla ilgili çalışmalarda Leicestershire polisi ve diğer acil yardım servislerine yardım ettiklerini söyledi.

Leicestershire polisi ise Ulaştırma Bakanlığı Havacılık Kaza Soruşturma Departmanı’ndan bir ekibin kazanın nedenini araştırdığını açıkladı.

Kaza esnasında stadyuma yakın olan görgü şahidi John Butcher, BBC’ye verdiği demeçte, helikopterin kendi etrafından döndükten sonra saniyeler için yere çakıldığını söyledi.

Tayland asıllı Vichai Srivaddhanaprabha, satın aldığı batık haldeki kulübün 2016 yılında Premier Lig şampiyonu olması nedeniyle büyük popülarite kazanmıştı.

Forbes’e göre, 4.9 milyar dolarlık bir servete sahip olan Vichai, Tayland’daki en zengin 5. kişi.