Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere’den eski Rus casusun zehirlenmesine ilişkin açıklama | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, bugün yaptığı açıklamada, ülkesinin, kendi topraklarında eski bir Rus casusun zehirlenmesi olayına yabancı bir devletin karıştığının kanıtlanması durumunda olaya karışan devlete uygun bir şekilde cevap vereceğini söyledi.

Hammond, BBC’ye verdiği demeçte, “Bu, polisin yürüttüğü bir soruşturma ve söz konusu soruşturma sonucunda belirli delillere ulaşılacak. Delillerin bizi götürdüğü yere gitmeliyiz” dedi.

Hammond, açıklamasının devamında, “Polisin soruşturmayı sürdürmesine izin vermeliyiz. Ancak soruşturma sonucunda söz konusu zehirlenme olayına yabancı bir devletin karıştığını gösteren deliller ulaşılırsa bu tehlikeli bir şey olur ki İngiltere hükümeti buna uygun bir şekilde cevap verecektir” ifadelerini kullandı.

Eski Rus casus Sergey Skripal (66) ve kızı Yulya (33) içinde bulunduğumuz Mart ayının 4’ünden beri hastanede dinlendirilirken ikilinin durumları kritik. Eski Rus casus ve kızı, sinir gazıyla saldırıya uğradıktan sonra Salisbury kentindeki bankta baygın halde bulunmuştu.