Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Irak Futbol Federasyonu Başkanı: Suudi Arabistan, yasakların kaldırılması konusunda lider bir pozisyona sahip | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Irak Futbol Federasyonu Başkanı Abdulhalık Mesud, ülkeye uygulanan yasakların kaldırılması konusunda Suudi Arabistan’ın lider bir pozisyona sahip olduğunu vurguladı.

Mesud, Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada “Özellikle Bağdat ve Necef başta olmak üzere tüm illerde yasakların kaldırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Suudi Arabistan ve Irak futbol takımları arasındaki dostluk maçı Müsteşar Türki Al Şeyhi’nin uluslararası yasağı kaldırma kararı alınması yönündeki çabalarının en önemlisi oldu” diye konuştu.

Suudi Arabistan Futbol Takımı, geçen ay Irak Milli Takımı’na misafir olarak Cuzu’n Nahle stadında bir dostluk maçı yapmıştı. Bu, 40 yıl sonra yapılan ilk maç oldu. Maç, Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) tarafından Irak’a dayatılan uluslararası ambargonun kaldırılmasını destekleyen Türki Al Şeyh başkanlığındaki Suudi Arabistan Spor Genel Kurumu’nun çağrısı üzerine yapılmıştı.

2018 Dünya Kupası maçlarına hazırlık amacıyla yapılan yerel ve dostluk maçlarını 65 bin seyirci izledi.