Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Irak İstihbaratı: DEAŞ’ın bombalı eylemlerinin planlayıcısı yakalandı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Iraklı yetkililer, DEAŞ terör örgütünün bombalı eylemlerinin planlayıcısı olduğu öne sürülen bir kişinin yakalandığını duyurdu.

Irak İstibarat Servisi tarafından bugün yapılan açıklamada, alınan istihbarat bilgileri doğrultusunda 10 kişilik ekibin düzenlediği operasyonda, DEAŞ’ın bombalı eylemlerinin beyni olarak nitelendirelen bir kişinin sağ olarak ele geçirildiği belirtildi.

Kimliği açıklanmayan DEAŞ üyesinin Anbar’daki Elbu Tayban bölgesine götürüldüğü belirtilen açıklamada, şüpheliyle birlikte bir kalaşnikof tüfek, 16 şarjör, iki av tüfeği, sırt çantası, çelik yelek, testere ve el bombası ele geçirildiği aktarıldı.

İstihbarat, şüphelinin çok sayıda güvenlik görevlisinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan birçok bombalı saldırıya karıştığını ve arananlar listesinde olduğunu bildirdi.

Öte yandan Bağdat Operasyonları Komutanlığı’na bağlı askeri istihbarat güçleri Salı günü başkent yakınlarındaki Medain bölgesinde bir teröristi sağ ele geçirdi.

Yapılan askeri açıklamada yakalanan teröristin Medain’de güvenlik güçleri ve sivilleri hedef alan çok sayıda terör saldırısına katıldığı kaydedildi.