Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İran, Teknik Direktör Queiroz’un maaşını ödeyemiyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İran Futbol Federasyonu Başkanı Mehdi Taj, Federasyon’un İran Milli Takımı’nın Portekizli Teknik Direktörü Carlos Queiroz’un maaşını ödeyemediğini açıkladı.

İran haber ajansı İRNA’ya açıklamada bulunan Taj, gelecek yılın başlarında Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) düzenlenecek olan 2019 Asya Kupası’na katılacak olan İran takımının hazırlığı için finansal kaynakların yetersizliğini dile getirdi. İran Futbol Federasyonu Başkanı, ekibinin Asya Kupası’na hazırlanması için 5 milyon dolara ihtiyacı olduğunu fakat bu miktarın kasalarında mevcut olmadığı kaydetti.

Mehdi Taj, mevcut durumdan ABD’nin nükleer anlaşmazlıktan kaynaklanan yaptırımları ve ülkedeki şiddetli ekonomik krizden kaynaklandığını kaydetti.

Teknik Direktör Carlos Queiroz’un kendilerinden 700 bin dolar alacaklı olduğunu aktaran Taj, şu an bu ödemeyi yapamayacaklarını söyledi.

Taj, “Eğer anlaşırsak Queiroz ile çalışmaya devam edeceğiz. Anlaşamazsak yerine başka isimler araştıracağız” dedi.

Teknik Direktörü Queiroz ise, önümüzdeki hafta sözleşmesinin bitmesinin ardından görevde kalmayı düşünmediğini söyledi. Mehdi Taj, Real Madrid’in eski teknik direktörü olan Queiroz’un Güney Kore ekibi ile görüşmelere başladığını da sözlerine ekledi.