Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

“İran Yemen’de yeni bir ‘Hizbullah’ istiyor” | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın ABD Büyükelçisi Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz, “İran, Yemen’de Husi milislerini destekleyerek, Yemen’de yeni bir ‘Hizbullah’ oluşturmak istiyor” dedi. Ayrıca Tahran’ın terörizmin en büyük destekçisi olduğunu vurguladı.

Prens Selman, CNN’e yaptığı açıklamada, “İran, izlediği yolla sorunu büyütmek istiyor. Yalnızca Suudi Arabistan’ın değil tüm bölgenin istikrarını sarsmak istiyor” ifadelerini kullandı.

Prens, “Yemen’deki insani krizle derinden ilgileniyoruz. Alternatifler bulmak ve insani krizin etkilerini hafifletmek için müttefiklerimizle birlikte çalışmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

2030 Vizyonu

Suudi Arabistan Büyükelçisi, “Yeni bir vizyonumuz var. Krallığın 2030 Vizyonu kapsamlı bir ulusal dönüşüm içeriyor. Uzun vadeli bir vizyona sahibiz. Çok sayıda reform gerçekleştirdik ama hala önümüzde uzun bir yol var” dedi.

“Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en büyük borsa Suudi kadın tarafından yönetiliyor” diyen Prens Halid bin Selman, bunun kadının Suudi Arabistan toplumundaki yerini gösterdiğini vurguladı.