Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İşinizden sıkıldığınızın 7 işareti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Gün içinde işinize odaklanmakta ya da işinizi bitirmekte zorlanıyor musunuz? Bu işe gitme korkunuzdan, sorumluluk dışında başka herhangi başka bir şey yapmak istemenizden, meslektaşlarınıza ya da müşterilere karşı azalan sabrınızdan kaynaklanabilir. Sürekli olarak sıkılırsınız. Bu durum uyku saatlerinizin değişmesine, uykusuz kalmanıza ve sıkılmanıza neden olur. Ayrıca bu duygu karmaşasından kurtulma hissi hazır ve yağlı yemekler yeme isteğinizi artırır.

Business Insider’ın son araştırmasına göre, bu belirtiler ve daha fazlası yıprandığınızın işareti.

İşte bitkin olduğunuzun 7 işareti

Kötü iş performansı

İş performansınızı değerlendirmek için büyük resme bakmanız gerekir. Bunun için işe başladığınız zaman ki performansınız ile şu anki durumunuzu karşılaştırabilirsiniz. Zaman içinde kademeli olarak bir azalma varsa, bu artan işiniz nedeniyle olabilir.

Kontrol kaybı

Programınız, iş görevleriniz veya iş yükünüz hakkında herhangi bir fikriniz olmadığını ve işinizi yapmak için gereken kaynakların eksik olduğunu hissedersiniz.

Kötü iş ilişkileri

Eğer iş yerinizde bir arkadaşınız yoksa bu, sizin yalnız, dışlanmış ve hatta başkalarından yabancı hissetmenize neden olabilir.

Değerlerinizin iş anlayışınıza uymaması

İşinizden emin misiniz? Yoksa sadece ürün mü satıyor, inanmadığınız bir hizmet mi sunuyorsunuz? Bunu iyi bir şekilde saptamanız gerekir. Çünkü işinizdeki değer ve inançlarınızın uyumsuzluğu sizin coşku ve tutkuyu kaybetmenize neden olur ve iş yorucu ve stresli hale gelir.

Yoğun bir iş hayatınız var

İşinizde çok mu yoğunsunuz? İşinizi bitirmek için mesaiye mi kaldınız? Tuvalete gitmek için bir dakikanız mı var? Diğer günlerde işinizin çok yavaş ve yorucu olduğunuzu hissedersiniz. Bütün bu farklı duygular, iş hayatınızdaki rutininizi bozar.

İş ve hayat arasındaki dengesizlik

İş dışında sosyal bir hayatınız, hobiniz ya da ilgi alanınız mı yok? Bu durum odaklanmanızın bozulmasına ve yorgunluğa neden olacaktır.

İşten yorulmanıza neden olan bu nedenlerle savaşmak için üretkenliğinizi ve psikolojik verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olacak bu basit adımları yapmanız gerekir.

İşteki önceliklerini belirle

İşvereninizle konuşun ve hislerinizi paylaşın. Belki de sizin mutlu olmadığınızı bilmesi sizin için iyi bir fırsat olur.

İş hayatınızın dışında bir yaşam sürün, yeteneklerinizi, kabiliyetlerinizi ve sosyal ilişkilerinizi geliştirin.

Tatil yapın, bakış açınızı yenileyin, kendinizi yeniden şarj edin ve iş ortamınızın dışındaki ufkunuzu genişletin.

İşiniz tarafından rehin tutulduğunuzu hissetmek yerine, düşüncenizi değiştirin ve harekete geçin. Gerçek bir değişiklik yapma gücü sende daima var.