Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İslam Dünyası Birliği: Suudi Arabistan radikallerle ve terörle mücadele için küresel bir merkez haline geldi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya İslam Birliği (Rabıta) Genel Sekreteri Şeyh Muhammed el-İsa, “Birliğin, Brüksel Merkezi’nin çalışmalarının devam etmesi ve yönetim kurulunda önemli değişiklikler yapma yetkisi verilmesine ihtiyacı var” dedi.

Muhammed el-İsa, Suudi Arabistan’ın radikallerle ve terörizmle mücadele için küresel bir merkez haline geldiğini, bunun için de güçlü önlemleri olduğunu söyledi. Radikalizmin dünya geneline yayılmasına ve güçlenmesine rağmen terörizmin bugün Suudi yönetiminden korktuğunu dile getirdi.

El-İsa, Birliğin Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki Müslüman toplum liderlerini Mekke’de bir araya getirdiğini ve tarihsel toplantılarının dini bilinçlendirme, entelektüel ve kültürel entegrasyonu olumlu yeni vizyonuyla teşvik ettiğini vurgulayan önemli bir ortak bildiri ile sonuçlandığını belirtti.

el-İsa, Suudi Arabistan’ın radikalizmle mücadele için küresel bir platform haline geldiğini ve terörizmin finansmanını önlemek için güçlü ve etkin önlemleri olduğunu belirtti.

Dünya İslam Birliği Genel Sekreteri Belçika hükümetinin Belçika vatandaşlarının entegrasyonunu destekleme ve radikal söylem ve provokatif davetlere karşı koyma önlemlerini, İslam Dünyası Birliği’nin, İslam dışı ülkelerdeki İslam cemaatlerini aşırılıktan korumak isteyen entelektüel ve diyalog programlarıyla destek ve işbirliği olduğunu söyledi.