Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İsrail polisinden İçişleri Bakanı’na dava açılması talebi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tel Aviv/Şarku’l Avsat

İsrail polisi, İçişleri Bakanı Aryeh Deri hakkında yolsuzluk, vergi kaçırma ve kara para aklama gibi bir dizi mali suçtan dava açılması önerisinde bulundu.

İsrail polisi, 2000 yılında yolsuzluk ve rüşvete bulaştığı iddiasıyla açılan davada suçlu bulunarak 22 ay hapse mahkûm edilmiş İçişleri Bakanı Aryeh Deri hakkında yolsuzluk, vergi kaçırma ve kara para aklama gibi bir dizi mali suçtan dava açılması önerisinde bulundu.

Polis, Vergi Dairesiyle ortaklaşa yürütülen soruşturmada Bakan Deri’ye yolsuzluk, vergi kaçırma ve kara para aklama gibi bir dizi suçlama yöneltti. İsrail polisi tarafından yapılan açıklamada, yüzbinlerce dolar kara para aklama ve vergi kaçakçılığının yapıldığına dair kanıt elde edildiği belirtildi.

Bakan ise yasaları ihlal etmediği ve suçsuz olduğu konusunda ısrar ederken, yaşanan bu olaylar Başbakan Binyamin Netanyahu’nun yolsuzluk yaptığı iddialarının ardından geldi. Deri hakkında dava açılıp açılmayacağına ise polisin önümüzdeki günlerde soruşturmaya ilişkin dosyasının ulaşmasının ardından savcılık karar verecek.