Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İsrail Suriye’yi vurdu: 9 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), İsrail’in Suriye’de düzenlediği hava saldırısında Esed rejimine bağlı 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
AFP’ye açıklama yapan SOHR Direktörü Rami Abdurrahman, İsrail’in Halep’teki Neirab hava üssü yakınlarında rejime bağlı bir askeri noktaya füze saldırısı düzenlemesi sonucu 6 Suriyelinin öldüğünü, diğer 3 kişinin uyruğunun ise henüz tespit edilemediğini söyledi.

Askerlere lojistik destek sağlanıyordu

İsrail füzelerinin Halep kırsalında yer alan Neirab askeri hava üssü yakınlarında İran Devrim Muhafızları’na ait bir merkezi hedef aldığını aktaran Abdurrahman, bu merkezde silah deposu olmadığını, buradan cephede savaşanlara sadece gıda ve teçhizat anlamında lojistik destek sağlandığını aktardı.

Suriye haber ajansı SANA’da yer alan haberde, İsrail’e ait savaş uçaklarının, dün gece saatlerinde rejimin Neirab hava üssünün kuzeyindeki bir askeri noktayı vurduğu bildirildi.,

Son saldırı İran’a yönelik

2011’de Suriye’de çatışmanın başlamasından bu yana, İsrail, Suriye rejimine bağlı askeri hedefleri defalarca bombalarken, İsrail bu son saldırısında İran’ı hedef aldı.

İsrail bu operasyonlarından nadiren bahsetse de, İran’ın Suriye’deki askeri varlığını genişletmesine izin vermeyeceğini her zaman tekrarlıyor.