Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İsrail’de boykota karşı uluslararası konferans | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail hükümetinin daveti ile Kudüs’te, dünya genelindeki boykot faaliyetleriyle mücadele için uluslararası bir konferans düzenlenecek.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, konferansa İsrail’den ve dünyadan yüzlerce devlet adamı katılacak. Çok sayıda liderin katılacağı toplantıya Şubat ayında Kudüs’te İsrail’e karşı boykot girişimleri ile mücadele etmek için yasal düzenlemeler oluşturulacak.

Çok sayıda isim konferansa katılacak

Böyle bir konferans İsrail’de ilk defa gerçekleşecek. Stratejik İşler Bakanlığı, İsrail Barosu ve Uluslararası Hukuk Forumu’nun düzenlemelerine göre bu konferansa, İsrail ve 24 ülkeden yaklaşık 200 avukat ile milletvekili katılacak.

İsrail hükümeti boykota karşı örgütlüyor

Konferans, dünyadaki avukatlar, Yahudiler, yabancılar ve İsrail’in halkı kendi ülkelerindeki boykotuyla savaşmaya karar verdikten sonra boykota karşı çıkmak için çeşitli yasal araçlarla bir araya gelmeleri sonucu ortaya çıktı. İsrail hükümeti, elçilikleri ve temsilcileri, Yahudi Ajansı ve diğer birçok kurum aracılığıyla bu faaliyetlerle iletişim kurmakta ve onları boykot kampanyasıyla mücadele etmek için örgütlemektedir.